Doğadan İnsanlığa Hediye İlaçlar - Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan

%25
İndirim
35.00 TL
26.25 TL
Ürün Detayları:

Bu kitapta, eczacılık biliminde önemli yeri bulunan aspirin, morfin, kinin, penisilin, asiklovir, kaptopril, epibatidin, ivermektin, ekzenatit ve zikonotit olmak üzere ilaç veya ilaç adayı moleküllerin keşif hikâyesini zevkle okuyarak tarihte güzel bir   yolculuk yaptım. İlaç bilimi ile

ilgilenen herkesin okumasını tavsiye ederim.

Prof.Dr. Mutlu AYTEMİR

Hacettepe Üniversitesi

Eczacılık Fakültesi

Bitkilerin nasıl ilaçlara dönüştüğünün hikayesini merak ediyor musunuz? İşte doğal ve bitkisel ürünlerin emin ve güvenilir ellerde ilaçlara dönüştürülmesinin bilinmeyen hikayesi. Bilim insanlarının buluşlarını yaparken yaşadıkları ilginç ve ders alınası öyküleriyle anlatılan bu eser, sağlıklı yaşam meraklıları için başucu kitabı niteliğinde.

Esra ÖZ

Gazeteci

İnsanoğlu tarihin tüm zamanlarında, sahip olduğu olağanüstü çeşitlilik nedeniyle her zaman ve her fırsatta doğaya güvenmiştir. Bu kitapta, bu güvenin tarih boyunca biliminsanlarının ellerinde nasıl yüceldiğini, insanlığa nasıl faydalı olabildiğini bulacak, ayrıca doğal molekül keşfinde çığır açan biliminsanlarının hikâyelerini bir Farmakognoz gözünden bir solukta okuyacaksınız.

Prof Dr. Nilgün Öztürk

Anadolu Üniversitesi

Eczacılık Fakültesi

Doğadan İnsanlığa Hediye İlaçlar ()
Doğadan İnsanlığa Hediye İlaçlar - Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan