Teslimat ve İade

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo, Aras Kargo ve PTS Express ile Türkiye dışındaysa Yurtdışı-Posta Servisi, APS ya da özel kurye firması PTS Worldwide Express ile yapılır. Tahsilatı yapılmış ve 17:00'a kadar alınan siparişler, özel bir durum gerçekleşmediği sürece aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir.

KARGO

 1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
 2. artıfarma gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. prefix'te müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
 3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-3 gün.

II - Türkiye dışına

 1. artıfarma'dan yapılan Türkiye dışı gönderiler özel kurye firması APS, PTS Worldwide Express ve ya Yurtdışı- Posta Servisi(15-21 gün) aracılığıyla gerçekleştirilir.
 2. PTS Worldwide Express ile yapılan gönderiler paketin değeri kadar sigortalıdır.

III - Kargo bedellerinin belirlenmesi

Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

 1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)
 2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.)
 3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir.

artıfarma iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

 

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları

Artıfarma’ dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz. Bu durum yalnızca kitap alımlarınız için geçerlidir. Eğitim alımlarında bu durum özel şartlara bağlanmıştır.

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

 • Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.
 • (Ürünlerin detay bilgileri ve teknik destek için lütfen satis@artifarmaakademi.com adresine yazınız.)
 • İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin artıfarma’ya ulaşmasını takip eden 30 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallar, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallar, niteliği itibarı ile iade edilemeyecek kopyalanabilir yazılım, programlar, tek kullanımlık mallar ile hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi mümkün değildir.
 • Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.
 • İadesi yapılacak ürünler artıfarmanın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.
 • Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yeralmaktadır.
 • Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.
 • Ürün iadesinin yukarıda belirtilen koşullara uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde, iade işlemine konu ürün bedeli en geç 3 iş günü içerisinde artıfarmaya hediye çeki olarak tanımlanır.

Özel ürünler

Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:

EĞİTİM: Eğitim organizasyonları için kaydı takiben tüm kaynaklara ödeme işlemleri gerçekleştirildiğinden cayma işlemi için süre 5 gündür. 5 günden sonraki cayma talepleri ancak özel kesintiler uygulanarak gerçekleştirilir. Bu süreden sonraki cayma bedellerinin ödemeleri otel ve eğitimciye ödenen bedeller düşüldükten sonra 30 gün içinde gerçekleştirilir. Bunun dışında kişi eğitim alımından vazgeçmesi için eğitimden en az 7 gün öncesine kadar cayma talebini yazılı olarak tarafımıza bildirmek zorundadır. Eğitime 7 gün kaldıktan sonraki cayma talepleri kabul edilemez. Eğitimlerin özel nedenlerle firma tarafından iptal edilmesi durumunda kişiler dilerlerse başka bir eğitime katılabilecekleri gibi, dilerlerse ücretlerini iade alabilirler. İade alımlarının yapılması durumunda alıcının faturayı tarafımıza iletmesini takiben 30 iş günü içinde ücret iade edilecektir..

Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.

Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.
(Ayıplı malın sebep olduğu zararlardan sorumluluk için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik)

 • Artıfarma’dan satın aldığınız tüm sanayi malları, imalatçı veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır.
 • Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde yazılı olarak artıfarma’ya bildiriniz.
 • Size en yakın yetkili teknik servise giderek ürününüzün tamirini gerçekleştirebilir ve bu sayede zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz. (Ürüne ilişkin garanti belgesi ve tanıtma ve kullanma kılavuzunu inceleyiniz.)
 • Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile artıfarma’ya ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:
  Ayıplı olduğu gerekçesi ile artıfarma’ya ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.
  - Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.
  - Ürün ile ilgili hata tespit edilmekte, ürünün bir teknoloji ürünü olması ve belirgin bir hatasının mevcut bulunması halinde ise teknoloji dükkanı yetkilileri tarafından test edilmektedir.
  - Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler, artıfarma’ya ulaştığı tarihten en geç 3 iş günü sonra yetkili teknik servise veya teminci şirkete gönderilmektedir. Ürünün yetkili teknik serviste veya teminci şirkette kaldığı süre ürünün özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir.
  - Ürüne ilişkin yetkili teknik servis veya teminci kuruluştan gelen bilgi ve sonuçlar (tamir veya değişim) telefon veya e-posta ile tarafınıza iletilmektedir.
  - Yetkili teknik serviste geçen sürenin sonunda tamir edilen ürün tarafınıza tamir edilmiş hali ile gönderilmekte, iadesinin uygun olacağı yönünde görüş belirtilen ürün ise talebiniz kapsamında birebir yenisi ile değiştirilmekte veya bedel iadesi yapılmaktadır. Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli en geç 3 iş günü içerisinde hesabınıza gönderilmektedir.
 • Ayıplı olduğu gerekçesi ile artıfarma’ya yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:
 • - Sitede bulunan ürün iade formu doldurulup gönderiye eklenmelidir.
  - Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.
  - Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
  - Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
  - Ürün, artıfarma’ nın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren ilk 14 gün içerisinde tarafımıza ulaştırılan ürünlere ait kargo ücreti artıfarma tarafından karşılanacaktır.